motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg


DS E-TENSE FE 19

JEDINEČNÁ UKÁŽKA FRANCÚZSKEHO KNOW-HOW VO FORMULE E NESIE PODPIS DS AUTOMOBILES

Spoločnosť DS Automobiles, od sezóny 2015/2016 aktívny účastník majstrovstiev formuly E, sa v roku 2018 stane jediným oficiálnym francúzskym výrobcom monopostu FIA novej generácie.   

DS Automobiles predstavuje svoj nový 100 % elektrický súťažný monopost DS E-TENSE FE 19.

ds-e-tense-fe-19-07.jpg

 

V priebehu uplynulých 3 rokov preukázali technológie vyvinuté športovou divíziou DS Performance svoju účinnosť celkovo štyrmi víťazstvami a desiatimi pódiovými umiestneniami na štyroch svetových kontinentoch. 

Skúsenosti získané na pretekárskych okruhoch urýchľujú vývoj elektrifikovaného radu vozidiel DS. Všetky nasledujúce modely značky budú k dispozícii v plug-in hybridnej alebo v 100 % elektrickej úprave. 

Monopost DS E-TENSE FE 19 v exkluzívnej matne čiernej farbe so zlatými dekormi možno od 7. marca v predpremiére vidieť v showroome DS World na 33 rue François 1er v Paríži. 
Objavte DS E-TENSE FE 19 upútavke videa. https://youtu.be/M4rUvWij-qg

Značka DS Automobiles, známa svojimi avantgardnými víziami, vstúpila do šampionátu FIA Formula E v druhom roku jeho existencie potom, čo technické predpisy umožnili výrobcom otestovať ich technické know-how.

Monopost druhej generácie otvára v piatej sezóne šampionátu v roku 2018 novú kapitolu histórie formuly E. Podvozok vozidla prešiel radikálnymi zmenami: nové aerodynamické riešenie s väčším prítlakom, nižší odpor a absencia zadného spojlera, nové batérie, pneumatiky a ďalší čelný kryt (HALO). Vďaka trojročným skúsenostiam na šampionáte zmenil DS Performance od základov pohon vozidla. Nový motor DS E-MOTOR 19 je vybavený optimalizovaným systémom rekuperácie energie, ktorý využíva know-how značky. Svoje cenné skúsenosti premietol tím aj do vývoja novej prevodovky, zavesenia zadnej nápravy, systému chladenia, pne riadeného brzdového systému a elektroniky na optimálne riadenie energie.

Od zrodu DS Automobiles v roku 2014 sa divízia Performance DS venuje udržateľným riešeniam automobilovej mobility v budúcnosti, ktoré prostredníctvom ambiciózneho športového programu prenáša do súťaže formuly E. Tím veľmi schopných ľudí vyvíja v ateliéroch vo Versailles špičkové technológie, ktoré sú vďaka svojej účinnosti schopné obstáť v silnej konkurencii a značke vyniesli v tejto mladej disciplíne prvé víťazstvá. V posledných mesiacoch značka využíva toto technologické laboratórium na zdokonalenie modelu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 a jeho budúcich elektrifikovaných modelov.

 „V budúcej sezóne čaká formulu E revolúcia,“ hovorí Xavier Mestelan Pinon, riaditeľ DS Performance. „Nedávny pokrok, ktorý dosiahli všetci výrobcovia podieľajúci sa na príprave formuly E, nás povzbudil k ďalším inováciám a k prekonaniu samých seba. Nové automobily budú mať výkon 250 kW a batérie s výkonom 54 kWh. S DS E-TENSE FE 19 môže každý vodič počítať s dvojnásobným dojazdom a so zvýšeným výkonom. Toto významné zvýšenie odráža fenomenálny pokrok, ktorého sme zásluhou formuly E v elektrických technológiách svedkami. S nimi budeme schopní ponúknuť našim zákazníkom čoraz viac inovatívnych a účinných vozidiel a to je hlavnou motiváciou nášho pôsobenia v tejto avantgardnej automobilovej disciplíne.“

DS E-TENSE FE 19 predstavuje nové riešenia, ktorých vývoj sa v DS Performance začal v septembri 2016 a prvé časti boli testované v skúšobných laboratóriách DS Performance na jar 2017. Hlavnú výzvu znamená celková minimálna váha 900 kilogramov vrátane pilota s batériou s hmotnosťou 380 kilogramov. Tím DS Performance súčasne pracuje na vývoji inovačného systému rekuperácie energie prostredníctvom elektronického ovládania bŕzd.

DS E-TENSE FE 19 sa v predpremiére predstaví v matnom čiernom háve s novým vizuálnym podpisom DS Performance. Francúzske know-how luxusnej značky DS Automobiles dokresľujú zlatá grafika a dekory.

Skúsenosti získané na pretekárskych okruhoch urýchľujú vývoj elektrifikovaného radu vozidiel DS. Všetky nasledujúce modely značky budú k dispozícii v plug-in hybridnej alebo v 100 % elektrickej úprave. Prvý konkrétny príklad: DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 budú poháňať dva motory s kumulatívnym výkonom 300 k a s dojazdom na elektrický pohon dlhším ako 60 kilometrov.

„Sme veľmi hrdí na to, že vozidlá z DS Performance jazdia vo formule E vo farbách DS,“ hovorí Yves Bonnefont, generálny riaditeľ spoločnosti DS Automobiles. „Naša značka je mladá a ambiciózna. Stratégia elektrifikovaných vozidiel bola vždy jadrom jej vývoja a plánujeme, že v roku 2025 bude 35 % predaných vozidiel DS jazdiť na elektropohon.  Rok 2018 s obchodným uvedením vozidla DS 7 CROSSBACK a s príchodom nášho nového DS E-TENSE FE 19 pre nás predstavuje veľmi dôležitý okamih. V nadchádzajúcich mesiacoch očakávame ďalšie veľké prekvapenia, pričom všetky tieto novinky ťažia z avantgardných inovácií zrodených z tvorivého ducha spoločnosti DS Automobiles.“ 

ds-e-tense-fe-19-01.jpg

 

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

 • DS E-TENSE FE 19
 • Type – Monopost
 • Dĺžka x šírka x výška: 5,16 m x 1,77 m x 1,05 m
 • Rázvor: 3,10 m
 • Hmotnosť: min. 900 kg vrátane pilota
 • Batéria: 54 kWh, 385 kg
 • MOTOR: elektrický, pohon zadných kolies
 • Maximálny výkon: 250 kW (338 k)
 • Rekuperácia energie: 250 kW
 • Napájanie: 900 V
 • Brzdy: chladené kotúčové, karbón, 4 piesty, elektronické riadenie zadných bŕzd
 • Maximálna rýchlosť: 230 km/h
 • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 2,8 s
 • Brzdná dráha: 100 m z 230 km/h na 40 km/h
 • Pneumatiky: Michelin Pilot Sport EV saison 5, 245x40R18 (vpredu), 305x40R18 (vzadu)

Viac o DS AUTOMOBILES 

Samostatná značka DS Automobiles oficiálne vznikla 1. júna 2014 s jasnými ambíciami: vrátiť francúzsku automobilku do prémiového segmentu. Značka DS sa opiera o výnimočné dedičstvo korenené avantgardným duchom a presadzuje rovnaké hodnoty inovácií a odlišnosti ako DS roku 19551955. 
Zameriava sa na zákazníkov, ktorí chcú prostredníctvom výnimočného vozidla vyjadriť svoju jedinečnosť. V súčasnosti tvoria rad DS vozidlá DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 4 CROSSBACK, DS 4S , DS 5, DS 5LS, DS 6 a DS 7 CROSSBACK.

Dnešné modely DS sa odlišujú avantgardným dizajnom, precíznou prepracovanosťou každého detailu, špičkovými technológiami a dynamickými kvalitami. 
DS 7 CROSSBACK, inovatívne SUV s parížskym know-how, uvádza na scénu modely DS druhej generácie. Svoju orientáciu na výkonné hybridné a elektrické vozidlá značka premietne do hybridnej verzie DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4, ktorá sa stane súčasťou ponuky od roku 2019. 

S modelom DS 7 CROSSBACK sa zákazníci môžu zoznámiť v exkluzívnych predajniach DS Stores a DS Salons alebo na adrese 33 rue François 1er  v Paríži, kde spoločnosť DS vlastní luxusný značkový showroom DS WORLD PARIS. Nákupom vozidla sa starostlivosť značky DS o zákazníkov, samozrejme, nekončí, práve naopak, s programom exkluzívnych služieb ONLY YOU sa budovanie individuálneho vzťahu s klientmi ešte len začína. 

Sledujte všetky novinky o značke DS na www.dsautomobiles.cz alebo na medzinárodných internetových stránka www.dsautomobiles.com.

Viac o MAJSTROVSTVÁCH FIA FORMULY E ABB 

Majstrovstvá formuly E ABB FIA sú prvou svetovou súťažou monopostov so 100 % elektrickým motorom, ktorá sa koná na uliciach radu významných svetových miest – Hongkong, Marrakech, Paríž, Berlín, New York... Hlavnou myšlienkou šampionátu je predstaviť víziu budúceho vývoja automobilového priemyslu. V rámci súťaží sa prezentujú a testujú najmodernejšie technológie z oblasti elektrickej mobility a využitia alternatívnych energií. Nadchádzajúce roky súťaže umožnia automobilovým výrobcom zamerať sa na vývoj motorov a batérií, ktoré budú môcť následne využiť do štandardných, sériovo vyrábaných elektrických vozidiel.

Viac o TOTAL 

Total je celosvetovo integrovaný výrobca a dodávateľ energie, popredná medzinárodná spoločnosť obchodujúca s plynom a s olejmi a významný hráč v oblasti nízkouhlíkových energií. Total vo svete zamestnáva 98 000 ľudí, ktorí pracujú na výskume a na poskytovaní lepšej, spoľahlivejšej, čistejšie, efektívnejšej a inovatívnej energie dostupnej čo najväčšiemu počtu zákazníkov. Total pôsobí v 130 krajinách sveta a jeho snahou je, aby aktivity spoločnosti mali pozitívny a trvalý prínos v hospodárskej, sociálnej aj environmentálnej oblasti.

FIA & MICHELIN: partnerstvo pre mobilitu zajtrajška

Michelin, oficiálny dodávateľ pneumatík formuly E, je navyše tiež oficiálnym globálnym partnerom kampane FIA Action for Road Safety. Ide o program podporujúci Dekádu akcie pre bezpečnosť cestnej premávky iniciovanú OSN. Jeho cieľom je zachrániť v budúcich desiatich rokoch päť miliónov ľudských životov cielenou osvetou a aktivitami za bezpečnejšie vozovky, vozidlá a správanie účastníkov cestnej premávky po celom svete.

Najnovšie Články

Registrácia k odberu noviniek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png